První papouščí zologická zahrada

CZ DE EN

Novinky

Papouščí zoo

I v těchto dnech můžete zavítat do zoo.

 

A co uvidíte?

 

Celou rodinku papoušíčků vrabčích - rodiče a šest mláďat.
Výstava tropických motýlů a fotografií ptactva bude prodloužena až do 19. listopadu, kdy se pro veřejnost uzavřou i brány naší zoo. Návštěvníky opět přivítáme 1. března 2018.

 

 

 

Přijďte si s námi o víkendu zasoutěžit.

 

(7. - 8.10. 2017) - soutěž prodloužena do 29. října

 

Soutěžit se bude celou sobotu i neděli. Výsledky zveřejníme v neděli v 18 hodin. První vylosovaný výherce získá živou andulku a další 3 výherci obdrží 1x rodinné vstupné do naší zoo.

 

 

 

Komentované prohlídky

 

 

Již tuto neděli se můžete těšit na komentované prohlídky ve 14, 15 a 16 hodin.

 

 

 

 

Kalendář 2018

 

Již nyní si můžete v naší zoo zakoupit čtrnáctidenní stolní kalendář s fotografiemi z naší zoo.

 

Cena kalendáře je 120,-- Kč.

 

 

 

Zahájení  výstavy 1.9.2017

 

V pátek 1. září byly v zoo zahájeny hned dvě výstavy.

 

Autorem jedné z nich je ornitolog Jiří Bartl z Rousínova a vystavuje v zoo fotografie našich  ptáků. K vidění jsou velkoformátové fotografie  ledňáčka, drozda, slavíka, moudivláčka a spousta dalšího ptactva.

 

Druhou výstavou jsou pak tropičtí motýli entomologa Bedřicha Malečka ze Slavkova u Brna. Tato výstava je v zoo již podruhé a vždy se těší velkému zájmu návštěvníků.

 

Pozvání přijal rovněž starosta obce  Bošovice Aleš Matyáš. Po slavnostním zahájení a přípitku následovalo  malé občerstvení a poté oba autoři krátce pohovořili o své dlouholeté činnosti.

 

Součástí  zahájení výstav byla i procházka zahradou s odborným výkladem pana Škrháka , včetně prohlídky naučné ornitologické stezky, která byla v zoo slavnostně otevřena v červnu letošního roku.

 

Výstava tropických motýlů a výstava fotografií pod názvem  „Naše ptactvo“ potrvají až do 31. října 2017. Otevřeno je každý den, včetně sobot, nedělí a všech svátků, od 10 do 18 hodin /v říjnu do 17 hodin/.

 

 

Tropičtí motýli a naše ptactvo

 

Srdečně Vás zveme na výstavu tropických motýlů a obrázků našeho ptactva.

 

Slavnostní zahájení bude vernisáží a to v pátek 1. září ve 14 hodin.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

 

Amazoňan nádherný - odchov

 

 

Naše zoo odchovala své první mládě amazoňana nádherného /Amazona pretrei/ .

Úspěch slavíme jako první zoo v České republice a na Slovensku. O jediné mládě, které se vylíhlo začátkem července, se starají přímo rodiče.

Odchov je pro naši zoo velkou radostí a doufáme, že se rodiče o mládě postarají až do úplné samostatnosti. Amazoňané nádherní se vyznačují obrovským temperamentem. Jsou neustále v akci, dostávají velké množství větví na okus a oblíbili si i houpačky z větví.

Amazoňané jsou krmeni směsí Amazone Parrot Loro od Versele-Laga, granulemi Nutribird P 15 Tropical a polovinu denní krmné dávky tvoří ovoce a zelenina, kterou papoušci přijímají velmi ochotně. V období před a během hnízdění ptáci dostávají granule Harrison, vařenou rýži, naklíčená či máčená semena, granátová jablka a papáju.

Amazoňan nádherný patří mezi velmi vzácně chované druhy papoušků. Jednak jde o druh, který je zařazen do první přílohy úmluvy CITES o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy zvířat a planě rostoucích rostlin, takže se na něj vztahuje povinná registrace. Je však také jedním ze čtyř druhů papoušků, u kterých Česká republika požaduje testy paternity u odchovaných mláďat. Kromě Papouščí zoo v Bošovicích tyto amazoňany žádná jiná česká nebo slovenská zoo nechová.

 

 

 

Dnes naši zoo navštívili ošetřovatelé ze Zoo Vídeň.

 

 

 

V blízkosti zoo byl odchycen papoušek - Amazoňan modročelý. Majitel se může přihlásit přímo v zoo nebo na tel.: 777 169 000, 777 169 005.

 

 

 

 

Kroužkování papoušíčků vrabčích - první odchov tohoto druhu v naší zoo.

 

 

 

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20