První papouščí zologická zahrada

CZ DE EN

Novinky

Papouščí zoo

Amazoňan nádherný - odchov

 

 

Naše zoo odchovala své první mládě amazoňana nádherného /Amazona pretrei/ .

Úspěch slavíme jako první zoo v České republice a na Slovensku. O jediné mládě, které se vylíhlo začátkem července, se starají přímo rodiče.

Odchov je pro naši zoo velkou radostí a doufáme, že se rodiče o mládě postarají až do úplné samostatnosti. Amazoňané nádherní se vyznačují obrovským temperamentem. Jsou neustále v akci, dostávají velké množství větví na okus a oblíbili si i houpačky z větví.

Amazoňané jsou krmeni směsí Amazone Parrot Loro od Versele-Laga, granulemi Nutribird P 15 Tropical a polovinu denní krmné dávky tvoří ovoce a zelenina, kterou papoušci přijímají velmi ochotně. V období před a během hnízdění ptáci dostávají granule Harrison, vařenou rýži, naklíčená či máčená semena, granátová jablka a papáju.

Amazoňan nádherný patří mezi velmi vzácně chované druhy papoušků. Jednak jde o druh, který je zařazen do první přílohy úmluvy CITES o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy zvířat a planě rostoucích rostlin, takže se na něj vztahuje povinná registrace. Je však také jedním ze čtyř druhů papoušků, u kterých Česká republika požaduje testy paternity u odchovaných mláďat. Kromě Papouščí zoo v Bošovicích tyto amazoňany žádná jiná česká nebo slovenská zoo nechová.

 

 

 

Dnes naši zoo navštívili ošetřovatelé ze Zoo Vídeň.

 

 

 

V blízkosti zoo byl odchycen papoušek - Amazoňan modročelý. Majitel se může přihlásit přímo v zoo nebo na tel.: 777 169 000, 777 169 005.

 

 

 

 

Kroužkování papoušíčků vrabčích - první odchov tohoto druhu v naší zoo.

 

 

 

V zastřešené kavárně Café Kakadu si můžete nejen vychutnat dobrou kávu nebo palačinku ale i obdivovat papoušky v nových pozorovacích oknech.

 

 

 

Setkání sponzorů v zoo

 

V sobotu 10. června se v zoo setkají adoptivní rodiče, sponzoři a přátelé papoušků. Občerstvení bude zajištěno, k poslechu již tradičně zahraje country skupina Výlet a v 15 hodin bude exotické překvapení.

 

 

 

Zoo se může pochlubit dalším letošním přírůstkem a to hned

 

čtyřmi mláďaty Amazónka běločelého.

 

foto rodičů

 

foto mláďat

 

 

Výstava figurek z kukuřičného šustí

 

Od 20. května do 20. června se v zoo bude konat prodejní výstava figurek z kukuřičného šustí. Své výrobky představí Františka Snopková - držitelka Ceny Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké tvorby.

 

Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.

 

 

 

 

Komentované prohlídky

 

Již tuto neděli 14. května se návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky. Prohlídky začínají ve 14, 15 a v 16 hodin.

 

 

 

 

VODNÍ PLOCHA OŽILA

 

Doposud jezírko v zoo plnilo pouze okrasnou funkci ale od tohoto týdne se zde prohání 20 malých karásků, 12 zlatých a 8 citronových.

 

 

 

 

 

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20