První papouščí zologická zahrada

CZ DE EN

Novinky

Papouščí zoo

V zastřešené kavárně Café Kakadu si můžete nejen vychutnat dobrou kávu nebo palačinku ale i obdivovat papoušky v nových pozorovacích oknech.

 

 

 

Setkání sponzorů v zoo

 

V sobotu 10. června se v zoo setkají adoptivní rodiče, sponzoři a přátelé papoušků. Občerstvení bude zajištěno, k poslechu již tradičně zahraje country skupina Výlet a v 15 hodin bude exotické překvapení.

 

 

 

Zoo se může pochlubit dalším letošním přírůstkem a to hned

 

čtyřmi mláďaty Amazónka běločelého.

 

foto rodičů

 

foto mláďat

 

 

Výstava figurek z kukuřičného šustí

 

Od 20. května do 20. června se v zoo bude konat prodejní výstava figurek z kukuřičného šustí. Své výrobky představí Františka Snopková - držitelka Ceny Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké tvorby.

 

Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.

 

 

 

 

Komentované prohlídky

 

Již tuto neděli 14. května se návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky. Prohlídky začínají ve 14, 15 a v 16 hodin.

 

 

 

 

VODNÍ PLOCHA OŽILA

 

Doposud jezírko v zoo plnilo pouze okrasnou funkci ale od tohoto týdne se zde prohání 20 malých karásků, 12 zlatých a 8 citronových.

 

 

 

 

 

Díky příznivému počasí byli dnes papoušíčci přestěhováni ze zimních ubikací.

 

 

 

 

Velikonoce se blíží

 

V Papouščí zoo byly svátky jara zahájeny již tradiční výstavou velikonočních kraslic a dekorací. Tato výstava  potrvá až do 20. dubna.

 

Minulou neděli bylo připraveno odpoledne pro děti, které si mohly nazdobit velikonoční perníčky.

 

Stejná akce je připravena i na neděli 9. dubna, se začátkem ve 13 hodin.

 

Od dubna je zoo otevřena až do 18 hodin.

 

 

 

Mezinárodní den ptactva

 

V sobotu 1. dubna bude Mezinárodní den ptactva. Nositelé ptačího jména mají tento den vstup do zoo zdarma. Rádi tedy přivítáme všechny Sýkory i Sýkorky, Drozdy či Stehlíky a jiné ptáčky.

 

 

 

Pokud zavítáte o tomto víkendu (1.4 - 2.4) do Papouščí zoo, můžete navštívit probíhající výstavu velikonočních kraslic a dekorací. Na neděli je připravena akce pro děti, které si mohou nazdobit velikonoční perníčky a to v době od 13 do 18 hodin.

 

 

 

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10