První papouščí zologická zahrada

CZ DE EN

Novinky

Papouščí zoo

Vánoční setkání

 

První návštěvníci vánočního krmení - Mgr. Lubomír Tomiška, zástupce kurátora ptáků v Loro Parque na Tenerife (Kanárské ostrovy, v Loro Parque se nachází největší sbírka papoušků na světě) a významný český chovatel Martin Papač, student Jihočeské univerzity, který naši zoo navštěvuje pravidelně, mimo jiné také v rámci odborné praxe.

 

 

 

Vánoční setkání v Papouščí zoo


Blíží se konec roku a s ním nejkrásnější svátky v roce Vánoce.
Papouščí zoologická zahrada připravila, již tradičně, na poslední víkend před Štědrým dnem, předvánoční krmení papoušků. Akce je určena nejen pro rodiče s dětmi, ale je to také poslední možnost navštívit zoo.
Přijměte naše pozvání a přijďte nasát vánoční atmosféru tuto sobotu a neděli 16. a 17. prosince.

Otevřeno bude od 13 hodin. Vstupné dobrovolné.

Těší se na Vás kolektiv pracovníků zoo
!!! Tento víkend máte poslední možnost navštívit naši zoo.

Brány do zoo se uzavřou pro veřejnost již tuto neděli 19. listopadu !!!

 

 

 

 

I v těchto dnech můžete zavítat do zoo.

 

A co uvidíte?

 

Celou rodinku papoušíčků vrabčích - rodiče a šest mláďat.
Výstava tropických motýlů a fotografií ptactva bude prodloužena až do 19. listopadu, kdy se pro veřejnost uzavřou i brány naší zoo. Návštěvníky opět přivítáme 1. března 2018.

 

 

 

Přijďte si s námi o víkendu zasoutěžit.

 

(7. - 8.10. 2017) - soutěž prodloužena do 29. října

 

Soutěžit se bude celou sobotu i neděli. Výsledky zveřejníme v neděli v 18 hodin. První vylosovaný výherce získá živou andulku a další 3 výherci obdrží 1x rodinné vstupné do naší zoo.

 

 

 

Komentované prohlídky

 

 

Již tuto neděli se můžete těšit na komentované prohlídky ve 14, 15 a 16 hodin.

 

 

 

 

Kalendář 2018

 

Již nyní si můžete v naší zoo zakoupit čtrnáctidenní stolní kalendář s fotografiemi z naší zoo.

 

Cena kalendáře je 120,-- Kč.

 

 

 

Zahájení  výstavy 1.9.2017

 

V pátek 1. září byly v zoo zahájeny hned dvě výstavy.

 

Autorem jedné z nich je ornitolog Jiří Bartl z Rousínova a vystavuje v zoo fotografie našich  ptáků. K vidění jsou velkoformátové fotografie  ledňáčka, drozda, slavíka, moudivláčka a spousta dalšího ptactva.

 

Druhou výstavou jsou pak tropičtí motýli entomologa Bedřicha Malečka ze Slavkova u Brna. Tato výstava je v zoo již podruhé a vždy se těší velkému zájmu návštěvníků.

 

Pozvání přijal rovněž starosta obce  Bošovice Aleš Matyáš. Po slavnostním zahájení a přípitku následovalo  malé občerstvení a poté oba autoři krátce pohovořili o své dlouholeté činnosti.

 

Součástí  zahájení výstav byla i procházka zahradou s odborným výkladem pana Škrháka , včetně prohlídky naučné ornitologické stezky, která byla v zoo slavnostně otevřena v červnu letošního roku.

 

Výstava tropických motýlů a výstava fotografií pod názvem  „Naše ptactvo“ potrvají až do 31. října 2017. Otevřeno je každý den, včetně sobot, nedělí a všech svátků, od 10 do 18 hodin /v říjnu do 17 hodin/.

 

 

Tropičtí motýli a naše ptactvo

 

Srdečně Vás zveme na výstavu tropických motýlů a obrázků našeho ptactva.

 

Slavnostní zahájení bude vernisáží a to v pátek 1. září ve 14 hodin.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

 

Amazoňan nádherný - odchov

 

 

Naše zoo odchovala své první mládě amazoňana nádherného /Amazona pretrei/ .

Úspěch slavíme jako první zoo v České republice a na Slovensku. O jediné mládě, které se vylíhlo začátkem července, se starají přímo rodiče.

Odchov je pro naši zoo velkou radostí a doufáme, že se rodiče o mládě postarají až do úplné samostatnosti. Amazoňané nádherní se vyznačují obrovským temperamentem. Jsou neustále v akci, dostávají velké množství větví na okus a oblíbili si i houpačky z větví.

Amazoňané jsou krmeni směsí Amazone Parrot Loro od Versele-Laga, granulemi Nutribird P 15 Tropical a polovinu denní krmné dávky tvoří ovoce a zelenina, kterou papoušci přijímají velmi ochotně. V období před a během hnízdění ptáci dostávají granule Harrison, vařenou rýži, naklíčená či máčená semena, granátová jablka a papáju.

Amazoňan nádherný patří mezi velmi vzácně chované druhy papoušků. Jednak jde o druh, který je zařazen do první přílohy úmluvy CITES o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy zvířat a planě rostoucích rostlin, takže se na něj vztahuje povinná registrace. Je však také jedním ze čtyř druhů papoušků, u kterých Česká republika požaduje testy paternity u odchovaných mláďat. Kromě Papouščí zoo v Bošovicích tyto amazoňany žádná jiná česká nebo slovenská zoo nechová.

 

 

 

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30