Toulavá kamera v naší zoo

Toulavá kamera

Dne 24. května 2018 navštívila naší zoo kamera České televize, kde natáčela další díl pořadu Toulavá kamera. Celou reportáž měli naši příznivci možnost vidět 10. června 2018 od 10:00 hodin na stanici ČT1.

 

Pro naše příznivce, kteří neměli možnost díl vidět, přidáváme odkaz na reportáž: http://bit.ly/2tYPY7g

 

 

Malý ošetřovatel

Malý ošetřovatel Prázdniny jsou již v plném proudu a stále nemáte pro vaše děti prázdninový program? Máme pro vás řešení v podobě neopakovatelného zážitku. – Akce je určena pro děti od 8 do 15 let – Během letních prázdnin – červenec, srpen (pouze ve všední dny) – Nástup v 9 hodin, ukončení v 15 hodin – Zajištěna…

Island

Srdečně zveme na první akci v zoo a tou je přednáška slavkovské cestovatelky Šárky Navrátilové. Povídání o Islandu si můžete přijít poslechnout v sobotu 24. února 2018 v 16 hodin. V případě příznivého počasí přijďte o něco dříve a můžete se projít zahradou a prohlédnout si papoušky. Malé občerstvení bude zajištěno. Těšíme se na Vaši návštěvu!

První letošní odchov

Máme tu čest být letos první a právě nás chtějí kroužkovat! První letošní mláďata papoušků šedých /Psittacus erithacus/ při pravidelné kontrole v hnízdní budce a současně před kroužkováním.

PF 2018

Vážení přátelé papoušků, dovolte, abychom Vám poděkovali za přízeň, kterou jste nám po celý rok věnovali. Již nyní připravujeme kalendář akcí na rok 2018 a určitě se bude na co těšit.

Vánoční setkání

První návštěvníci vánočního krmení – Mgr. Lubomír Tomiška, zástupce kurátora ptáků v Loro Parque na Tenerife (Kanárské ostrovy, v Loro Parque se nachází největší sbírka papoušků na světě) a významný český chovatel Martin Papač, student Jihočeské univerzity, který naši zoo navštěvuje pravidelně, mimo jiné také v rámci odborné praxe.

Vánoční setkání v Papouščí zoo

Blíží se konec roku a s ním nejkrásnější svátky v roce Vánoce. Papouščí zoologická zahrada připravila, již tradičně, na poslední víkend před Štědrým dnem, předvánoční krmení papoušků. Akce je určena nejen pro rodiče s dětmi, ale je to také poslední možnost navštívit zoo.

I v těchto dnech můžete zavítat do zoo. A co uvidíte?

Celou rodinku papoušíčků vrabčích – rodiče a šest mláďat. Výstava tropických motýlů a fotografií ptactva bude prodloužena až do 19. listopadu, kdy se pro veřejnost uzavřou i brány naší zoo. Návštěvníky opět přivítáme 1. března 2018.